×
Ul. Skrajna 86B
25-650 Kielce
tel/fax:
NIP:
6571833529
REGON:
291150811
Regeneracja kół dwumasowych

Regeneracja kół dwumasowych

Jedną z czołowych specjalności naszego serwisu jest regenerowanie każdego rodzaju kół dwumasowych (głównie są to koła pochodzące od producentów jak Sachs Luk i Valeo). Dobór koła dwumasowego zależy od producenta danego auta. Żeby przeprowadzić cały proces regeneracji koła dwumasowego należy dostarczyć części do naprawy – w zależności od stopnia usterki zależy długość naprawy (czas przeważnie waha się między 30 minutami do 3 godzin). Powszechnie krąży opinia, że lepiej jest nabyć części używane niż zainwestować w nowszy model koła dwumasowego. Cóż, opinie są podzielone. Niemniej jednak zwolennicy tego pomysłu uważają, że jest to o wiele bardziej opłacalne, ponieważ ponieważ cena za oryginalne części może być o wiele większa niż sama naprawa całego koła dwumasowego.

 

Następną czynnością, którą wykonuje technik jest zamontowanie nowych elementów wewnętrznych koła.

Koło dwumasowe z całym zestawem sprzęgła podlega regeneracji. W jej ramach wymieniane są wszystkie elementy motoryczne takie jak:

  • sprężyny oraz nowy smar
  • ślizgi
  • mocowanie tarczy masy wtórnej (łożysko/panewka)
  • podkładki
  • uszczelniacz

Po zamontowaniu nowych elementów koło jest zamykane w procesie spawania na automacie spawalniczym. Po procesie spawania następuje połączenie masy pierwotnej z masą wtórną za pomocą nitów.

Po procesie regeneracji każde koło jest wyważane i poddane serii testów dynamicznych.

Dla poprawnego działania całego układu napędowego zaleca się również regenerację tarczy sprzęgła i docisku, polegającej na splanowaniu powierzchni docisku oraz wymianie okładzin ciernych z uwzględnieniem wykonanego szlifu.

Wszystkie części zamienne regenerowanych przez nas kół dwumasowych są zgodne ze specyfikacją techniczna oraz wykonane z takich samych materiałów co oryginał.